top of page

צמחי מרפא

צמחי מרפא סיניים הם כיום אחת משיטות הטיפול העיקריות ברפואה סינית, ביחד עם הדיקור והטווינא.

קיימים בסין מעל 700 צמחי מרפא מסוגים שונים- חלקי צמחים כמו שורש, גבעול, עלה, פרח, זרע וכו' שלכל חלק יש תפקיד שונה וגם ישנם חלקי חיות וסוגי מינרלים שונים. בארץ מאושרים לשימוש כ-400 בלבד בעיקר מטעמי כשרות, רעילות ואפשרות לעשות שימוש לרעה באחד מרכיבי הצמח.

 

ברפואה הסינית נוהגים להשתמש לא בצמח בודד אלא בפורמולות של צמחים שזה שילוב של  מס' צמחי מרפא יחד כתרופה.

לרוב משתמשים בפורמולות כאשר המטופל מתלונן על בעיות פנימיות כמו מע' עיכול, בעיות עור, מע' נשימה ועוד. בניגוד לטיפול בדיקור אשר נעשה אחת לשבוע ובמקרים קיצוניים פעמיים בשבוע את הפורמולות נוטלים פעמיים ביום מה שעוזר למטופל להחזיר את החסרים אשר לאורך זמן גרמו לגוף לצאת מהאיזון שלו ובכך מתבטאים סימפטומים ומחלות.

 

לרוב במקרים אקוטיים שהתחילו לאחרונה בבעיות כמו שיעול, חום, נזלת, התקררות, כאב גרון ועוד לרוב משך זמן הנטילה יהיה קצר מועד למשך כשבוע, אך אם הסימפטומים הנ"ל חוזרים ושבים לעיתים קרובות יש לחזק את מערכת החיסון וכאן הפורמולה תהיה שונה ולכן אמליץ ליטול אותה למשך זמן ארוך יותר עד שנראה שהמחלות הנ"ל לא תוקפות אותנו והגוף מצליח להתמודד.

קיימות בשוק פורמולות "מדף" או בשמן האחר "פטנט", אלו הן פורמולות אשר מוכנות מראש ומתאימות למצבים ידועים שלא מצריכים פורמולה ברקיחה אישית. לעומת זאת במקרים אחרים נעדיף לתת פורמולה יותר מדוייקת למטופל. בד"כ לפורמולה ברקיחה אישית לוקח יותר זמן להיות מוכנה ולכן במקרים אקוטיים שחולפים יחסית מהר נעדיף פורמולת "מדף".

ישנם מס' בתי מרקחת ייעודיים לרפואה הסינית אשר רוקחים את צמחי המרפא לפורמולות- גם ברקיחה אישית לפי דרישת המטפל וגם "פטנט"- מוכנות מראש.

את החומרים הפעילים בצמחים ניתן למצות כך:

1. RAW- המטופל מקבל את הצמחים בצורת היבשה ועליו לבשל את זה בבית, המים החמים מפרקים את החומר פעיל מהצמח ומתעבב במים, לאחר הקירור יש לשתות את המים העשירים בחומרים הפעילים.

טכניקה זו פחות מומלצת עלי מכיוון שהיא יקרה יותר מכולן, וגם די מסתבכים איתה עם זמני הבישול והכמויות.

2. אבקה- בית המרקחת מבשל את הצמחים ואת הנוזל העשיר בחומרים הפעילים מייבש בהקפאה בגרנולות כך שלמטופל נותר רק להמיס את זה עם מים חמים כמו נס קפה. בנוסף ניתן לקבל קפסולות של האבקה בפורמולות "פטנט". מאוד יעיל וקל לביצוע אך מעט יקר.

3. טינקטורה- בית המרקחת משרה את הצמחים באלכוהול באחוזים גבוהים המפרקים את החומרים הפעילים לנוזל. בבית המטופל צריך למהול את הנוזל במעט מים חמים אשר גורמים לאידוי האלכוהול ולשתות. זאת השיטה האהובה עלי בגלל יעילותה, קל לתפעל אותה והיא הכי פחות יקרה.

 

*קיימות שיטות נוספות אך אלה העיקריות.

צמחי מרפא סיניים - רגב לוי
צמחי מרפא סיניים - רגב לוי
למי פורמולות צמחי מרפא יעילות?

אם אתם סובלים מבעיות פנימיות או נוטלים תרופות לעיתים קרובות לשלל בעיות בגוף וכבר מאסתם מהדרך הישנה של הכדורים אשר מכבידים ואף פוגעים בתפקודי הכבד בשימוש ארוך,

אני מזמין אתכם ליצור קשר עוד היום!

ביחד נבנה לכם את התכנית הייעודית בשבילכם עם פרמולות של צמחי מרפא טבעיים אשר יסייעו לכם לחזור למוטב במהרה וללא תופעות לוואי.

 

איזון הורמונלי, נפיחות בטנית ובעיות עיכול, הסדרת המחזור החודשי, הפחתת התסמונת הקדם וסתית, סימני גיל המעבר, הזעות לילה, חרדות, קושי להירדם והתעוררויות מרובות, סטרס, עייפות, חולשה, כאבי ראש ועוד..

 

בכל בעיות אלה ועוד ניתן לטפל ע"י יצירת תכנית ליווי אישית בצמחי המרפא בשילוב של דיקור וטווינא.

bottom of page